Výroba šperkov

Naše šperky vyrábame ručne v našom Big Tiny Dot ateliéri. Krok za krokom, deň za dňom sa zo striebra vytvára šperk, ktorý je počas výroby vystavený štyrom prírodným elementom – zem, vzduch, oheň a voda. S pridaním nášho špeciálneho Big Tiny Dot elementu.

Zem

Zrodenie nápadu

Nápad je nepredvídateľný jav. Prichádza náhodne, väčšinou keď ho najmenej očakávate. Potulky v prírode, nočná obloha, hranie a smiech detí, návšteva múzea, pútavá kniha... to všetko vie byť našou inšpiráciou. Idea a myšlienka sa postupne pretavia v šperk na papieri.

Výber materiálov, retiazok a doplnkov

Všetky naše materiály, od striebra až po najmenšie časti šperkov, ako uzávery a zapínania, pochádzajú výlučne z Európy. Výberu dodávateľov venujeme veľa času, aby sme nakoniec našli to, čo hľadáme. Prečo? Tým, že spolupracujeme s európskymi dodávateľmi, znižujeme karbónovú stopu šperkov a pracujeme s vysoko kvalitným materiálom. Naše šperky neobsahujú nikel a olovo, a nie sú teda alergénne.

Odlievanie šperkov

Naše šperky sa vyrábajú jednou z najstarších šperkárskych techník – odlievaním. Idea sa z papiera prenesie na mustru a z mustry na kov. Šperky symbolizujú detail prírody a odlievanie vnímame ako najvhodnejšiu techniku na jej pretavenie do kovu. Ďalším opracovaním odliatky nadobúdajú originálny charakter a výnimočnosť.

Vzduch

Čistenie retiazok

Zletované retiazky čakajú na čistenie... Ako inak, ručne, retiazku po retiazke.

Opracovávanie a pílenie

Element vzduchu je prítomný pri ďalšom kroku výroby. Je to krok, kedy sa ateliérom preženie hlučná pílka, po ktorej zostane plno drobných smietok.

Frézovanie

Aby bol šperk čo najdokonalejší, ateliér zaplní hluk frézy. Každý šperk je detailne opracovaný... kontemplatívna činnosť, ktorá sa dá robiť donekonečna.

Oheň

Letovanie

Na scénu prichádza oheň. Skutočná alchýmia, ktorá si vyžaduje plné sústredenie a opatrnosť.

Voda

Schladenie

Horúce šperky po zletovaní putujú do vody, čaká ich studený kúpeľ.

Ručné čistenie

Po zletovaní šperkov začína proces ich mechanického a chemického čistenia.

Čistenie v čističke

Šperkom jeden kúpeľ nestačí! Hneď po ručnom čistení končia v čističke, v ktorej sú vyčistené do dokonalosti pomocou ultrazvuku.

Big Tiny Dot

Kontrola šperkov

Keďže sme poriadni detailisti, každý šperk prejde kontrolou pod lupou. Chceme, aby si naše šperky zachovali dlhú životnosť!

Punc na záver

Príbeh výroby šperkov končí naším Big Tiny Dot tagom, ktorý je súčasťou každého šperku.

A je to! Šperk Big Tiny Dot je na svete! Celý proces jeho výroby trvá okolo 1 – 2 týždňov. Každý Big Tiny Dot šperk je tak pre nás malým zázrakom a originálom, do ktorého sme vložili veľa úsilia a lásky. Dúfame, že vám prinesie veľa radosti!