Starostlivosť o šperky

Naše šperky sú vyrobené zo Sterling striebra (925) a všetky použité materiály, komponenty a hodváb pochádzajú výlučne z Európy. Keďže necestujú z ďalekej Ázie, majú oveľa nižšiu karbónovú stopu a stávajú sa tak udržateľnejšími. Naše šperky majú všetky potrebné rýdzostné a zodpovednostné puncové označenia.

Aj napriek kvalite našich materiálov je úplne prirodzené, že strieborné šperky postupom času zoxidujú, či jemne zmenia farebnosť. A tak, ako to platí keď sa o niečo s láskou staráte, vráti sa vám to späť… tak je to aj so šperkami! Potešia sa citlivému noseniu a starostlivosti.

Nosenie šperkov

Aby si šperky zachovali svoju kvalitu a vzhľad, je fajn vedieť ako ich čo najlepšie nosiť. Tu je zopár tipov a trikov:

  • Šperky sú najradšej, keď ich nosíte. Doslova žiaria. Kontakt s pokožkou ich chráni pred obávanou oxidáciou a zachováva ich jas.

  • Najlepšie je chrániť šperky pred kontaktom s chemickými látkami, silnými čistiacimi prostriedkami, bazénovou alebo morskou vodou, či koncentrovaným parfumom. Šperky ich raz za čas zvládnu, ale po častom kontakte môžu začať meniť svoju farebnosť. To je znak pre vás, že nie sú spokojné so svojím zaobchádzaním a bolo by fajn ich očistiť.
  • Šperky milujú tmu a sucho. Ak ich odložíte, uložte ich do uzavretých obalov na miesta bez prístupu svetla a vlhkosti. Big Tiny Dot krabička, v ktorej ste šperky dostali, je ideálnou skrýšou na tieto poklady.

  • Šperky z detských kolekcií môžu obsahovať malé časti, ktoré by deti mohli prehltnúť alebo vdýchnuť. Ako vieme, deti sú tvory akčné a vynaliezavé a preto je dobré, ak ich aktivitám venujete potrebnú pozornosť. Šperky im pri fyzicky náročnejšej činnosti alebo športe radšej zložte.

  • Info pre alergikov: Všetky naše šperky sú vyrobené z prvotriedneho Sterling striebra, na ktoré je alergická reakcia len výnimočná. Naše náramky sú zo 100% hodvábu – prírodného materiálu bez akýchkoľvek prímesí. Pri nosení našich šperkov by sa preto nemala objaviť alergická reakcia. Akákoľvek nežiaduca reakcia nie je chybou materiálu a nenesieme za ňu zodpovednosť.

Čistenie šperkov a náramkov

Šperky a voda? Hm, šperky nemajú veľmi radi sprchovanie. Skôr ocenia, keď im dodáte samostatnú hygienu. Môžete tak urobiť raz za rok, prípadne podľa potreby.

  • Pri čistení šperkov používajte mäkkú handričku z mikrovlákna alebo super jemnú kefku. Šperky môžete rýchlo opláchnuť pod tečúcou vodou. Po kúpeli ich hneď osušte a poriadne pretrite handričkou do sucha.

  • Pri čistení hodvábneho náramku buďte super nežní. Hodváb je jemný materiál a tak potrebuje jemné zaobchádzanie. Náramok namočte do vlažnej vody s tekutým pracím prostriedkom určeným na jemné tkaniny ako vlna, či samotný hodváb. Šetrne ho preperte v rukách, opláchnite, potom ho vystrite na suchý uterák a nechajte voľne vyschnúť. Schnúť na slnku alebo radiátore neodporúčame. Náramok môžete opatrne prežehliť, bez naparovania a kropenia.

Ďakujeme, že ste k bodkám starostliví a láskyplní!