Kto sme

Soňa a Katka v ateliéri

Sme dve sestry, Katka a Soňa. Spája nás záujem o dizajn a závislosť na dobrej káve. Milujeme sladkosti a brownie so slaným karamelom si vieme dať aj o polnoci.

Katka

... je kreatívec v našom due. Je absolventkou VŠVU v odbore šperk a vyše 10 rokov spolupracuje so zahraničnými šperkárskymi značkami. Perfekcionizmus a zmysel pre detail sú jej vrodené od malička.

Soňa

... je tá, čo všetko vybaví. Je vyštudovaná právnička, ale dizajn ako taký jej bol vždy blízky. Oceňuje a vníma veci, ktoré sú niečím osobité. Ako typický blíženec často rieši tisíc vecí naraz... s prehľadom.

Kým jedna rada cvičí a všetko okolo seba organizuje, druhá najradšej tvorí vo svojom ateliéri a robí nájazdy na záhradné centrá, z ktorých si domov nosí netradičné úlovky. Kým jedna momentálne behá s kočíkom a psom, druhú držia v kondícii jej štyri deti.

Big Tiny Dot je naše dieťa, prvý spoločný projekt...

Koncept ručne vyrábaných šperkov venovaný deťom a ich mamám, starým mamám, sestrám ale aj všetkým kamarátkam, kolegyniam a ženám, ktoré sa našli. Chceli sme vytvoriť šperky, ktoré by boli originálne, minimalistické dizajnom, no vysoko kvalitné vypracovaním a vybranými materiálmi.